KESKHARIDUS
KESKHARIDUSE OMANDAMINE ON TÄISKASVANUTELE TASUTA JA RAVIKINDLUSTUS TAGATUD
Inimesed, kelle haridustee on mingil põhjusel katkenud või pooleli jäänud, saavad põhihariduse ja üldkeskhariduse omandada täiskasvanute gümnaasiumides või üldhariduskoolide mittestatsionaarse õppes või kutseõppeasutustes. Õppevormid on paindlikud: päevased ja õhtused õpperühmad, e-õpe, individuaalõpe. Võimalus lõpetada eksternina.
KUTSEHARIDUS
Tasemeõpe on tasuta. Kutseharidus on paindlik.
Kutsekoolid üle Eesti pakuvad laia erialavalikut, kust leiavad endale sobiva õppekava erinevas vanuses õppurid, olgu nende huviks tööstus, disain, teenindus, muusika, kunst, tehnika, ehitus, IT, sotsiaaltöö, äri või põllumajandus.
Kutsehariduses saad valida mitme õppevormi ning eri mahuga ja kestvusega õppekavade vahel. Koolidel on õppetööd võimalik korraldada nii päevasel kui ka õhtusel ajal. Lisaks on võimalik õppida ka mittestatsionaarses õppes, kus õppetöö toimub tsükli- või sessioonõppes.
Võimalus on õppida ka töökohapõhises õppes, 1/3 õppest koolis ja 2/3 õppest ettevõttes.
Vaata töökohapõhise õppe kohta SIIT
Samuti pakuvad kutsekoolid mitmeid tasuta täienduskoolitusi.
KÕRGHARIDUS
Alusta või jätka õpinguid bakalaureuse-,
magistri- või doktoriõppes.
Kõrghariduse omandamiseks pakuvad täiskasvanud õppijale paindlikke õppevorme nii rakenduskõrgkoolid kui ülikoolid.
Eesti kõrgharidussüsteem on kolmeastmeline: esimesel astmel rakenduskõrgharidusõpe ja bakalaureuseõpe, teisel magistri- ning kolmandal doktoriõpe.
Õppijal on võimalik valida, kas ta soovib õppida täiskoormusega või osakoormusega õppes. Täiskoormusega õppes täidab õppija õppeaasta lõpuks vähemalt 75% õppekava mahust. Osakoormusega õppes aga 50- 75%. Kui on plaanis täita õppekava alla 50% semestris, on võimalik seda teha eksternina.
Kõrghariduse omandamine tasemeõppes täiskoormusega on riigieelarvelisel kohal tasuta. Kõrghariduse omandamine osakoormusega õppes või eksternina on õppija jaoks enamasti tasuline.